ASI Vis Vitalis Management Sp. z o.o. SKA została powołana w lutym 2019r. jako wehikuł inwestycyjny pozyskujący kapitał od inwestorów
by zainwestować je w przygotowane przedsięwzięcia o wysokim potencjale rozwoju i wysokiej stopie zwrotu.
Zgodnie z ustawą o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi z dnia 27 maja 2004r., alternatywna spółka inwestycyjna (ASI) to niebędącą funduszem UCITS instytucja wspólnego inwestowania, której przedmiotem działalności, w tym w ramach wydzielonego subfunduszu, jest zbieranie aktywów od wielu inwestorów w celu ich lokowania w interesie tych inwestorów, zgodnie z określoną polityką inwestycyjną.
Nowatorskie podejście do rynku kapitałowego to przede wszystkim formuła tworzenia społeczności inwestorskich poprzez platformę crowdfundingu udziałowego. Jesteśmy pierwszą spółką inwestycyjną typu ASI, która opiera strategię relacji z inwestorami o tę najbardziej bezpośrednią i najnowocześniejszą formułę inwestowania.
Zastrzeżenie:
wszelkie potencjalne korzyści są obarczone ryzykiem wynikającym z natury
prowadzenia działalności gospodarczej oraz ryzyk wymienionych w dokumencie
informacyjnym i materiale reklamowym w sekcji „Czynniki ryzyka”.
Zabezpieczenie kapitału przed inflacją
Stabilne przewidywalne zyski
Sprawdzony model biznesu
Planowane wypłaty dywidendy
Wzrostowy rynek
Bezpieczny sektor gospodarki
Wysoki zwrot z inwestycji
Strategia wyjścia z inwestycji
Przedmiotem emisji jest:
– 30.000 (trzydzieści tysięcy) nowych akcji zwykłych na okaziciela serii B, oznaczonych numerami od B-000001 do B-030000
– 30.000 (trzydzieści tysięcy) nowych akcji zwykłych na okaziciela serii C), oznaczonych numerami od C-000001 do C-030000.
W ramach niniejszej emisji Emitent oferuje 30.000 (trzydzieści tysięcy) akcji zwykłych na okaziciela serii B oraz 30.000 (trzydzieści tysięcy) akcji zwykłych na okaziciela serii C. W przypadku objęcia przez inwestorów wszystkich Akcji Oferowanych Emitent spodziewa się pozyskać środki pieniężne wysokości
ok. 4,5 mln zł.
Podstawowym celem emisji Akcji Oferowanych jest zebranie kapitału na rozwój działalności Emitenta poprzez inwestycje w udziały w 2 spółkach przygotowanych i zorganizowanych przez zespół ASI Vis Vitalis Management sp. z o.o. S.K.A.:
1. Watonet Sp. z o.o. – budowa zawodowych farm fotowoltaicznych o mocy co najmniej 1 MWp
2. Walden Modular Sp. z o.o. – produkcja i sprzedaż domów drewnianych w technologii modułowej
Cele inwestycyjne
Strategia ASI Vis Vitalis Management Sp. z o.o. SKA zakłada pozyskiwanie kapitału poprzez crowdfunding udziałowy i lokowanie środków w stabilne przedsięwzięcia o długoterminowej perspektywie rozwoju w następujących obszarach biznesu:
Watonet Sp. z o.o. planuje wybudowanie farmy fotowoltaicznej Kruszyna 1 w powiecie Radomskim o mocy 2 MWp, w oparciu o projekt firmy partnerskiej – MB Energy. Projekt posiada:
Prezes zarządu
Prognozy finansowe ASI Vis Vitalis Management Sp. z o.o. SKA zostały oparte
o 10 letni horyzont czasowy. Prognozy nie uwzględniają wpływu inflacji i zakładają stały kurs wymiany PLN/Euro.
Przewidujemy, że skonsolidowane przychody spółek Walden Modular i Watonet wygenerują docelowo 71-72 milionów złotych rocznie a IRR z inwestycji w akcje ASI Vis Vitalis Management Sp. z o.o. SKA wyniesie 28,5%.
Głównym zadaniem ASI Vis Vitalis Management Sp. z o.o. SKA będzie prowadzenie aktywnego monitoringu wyników i nadzoru właścicielskiego oraz wspieranie poszczególnych inwestycji merytorycznie by maksymalizować przyrost wartości zainwestowanego kapitału dla akcjonariuszy.
Docelowo spółka planuje osiągnięcie sumy aktywów o wartości 100 milionów zł
a w perspektywie 5-6 lat wejście na rynek publiczny New Connect, co zapewni inwestorom wysoką stopę zwrotu z akcji funduszu i płynność posiadanych akcji.
Strategią ASI Vis Vitalis Management Sp. z o.o. SKA jest inwestowanie
w przedsięwzięcia na rozwojowych i perspektywicznych rynkach, z możliwościami sprzedaży w całej UE i zapewniających długoterminowe stabilne przychody.
Walden Modular Sp. z o.o. i Watonet Sp. z o.o. idealnie wpisują się w ten wzorzec. Badania rynku i wszystkie dostępne opracowania rynkowe podkreślają wysoką dynamikę wzrostu sektora PV i budownictwa modułowego. Długoterminowe trendy w obu sektorach są sprzyjające inwestycjom.
Relatywnie wysoka, prognozowana stopa zwrotu (IRR) na poziomie 29% sprawia, że projekt jest atrakcyjny dla inwestorów, zapewnia stabilny wzrost inwestycji
i chroni przed procesami inflacyjnymi, które nabierają rozpędu (5,0% wg NBP
w czerwcu 2021r.).
Zastrzeżenie:
wszelkie potencjalne korzyści są obarczone ryzykiem wynikającym z natury
prowadzenia działalności gospodarczej oraz ryzyk wymienionych w dokumencie
informacyjnym i materiale reklamowym w sekcji „Czynniki ryzyka”.
Wzrostowy rynek
Bezpieczny sektor gospodarki
Wysoki zwrot z inwestycji
Przewidywalna strategia wyjścia z inwestycji
Zabezpieczenie kapitału przed inflacją
Stabilne przewidywalne zyski
Planowane wypłaty dywidendy
Sprawdzony model biznesu
ryzyko związane z możliwością trwałej lub czasowej utraty przez spółkę będącą celem inwestycji Spółki zdolności do wywiązywania się z zaciągniętych zobowiązań, w tym również z trwałą lub czasową niemożnością zapłaty odsetek od zobowiązań, w następstwie pogorszenia się kondycji finansowej spółki będącej celem inwestycji Spółki, spowodowanego zarówno czynnikami wewnętrznymi, jak i uwarunkowaniami zewnętrznymi (parametry ekonomiczne, otoczenie prawne, etc.).
ryzyko wynikające z możliwości wystąpienia sytuacji, w której Spółka ponosi straty finansowe w kolejnych latach bądź wpływy z dywidend są niższe niż zakładane i nie pokrywają w całości strat finansowych spółki, co może negatywnie wpływać na planowane cele inwestycyjne Spółki.
ryzyko związane z krótkim okresem czasu funkcjonowania w branży inwestycyjnej i początkową fazą działalność (start up). Inwestowanie w startupy i firmy na wczesnym etapie rozwoju wiąże się z wysokim ryzykiem, m. in.: braku płynności, braku dywidend, utratą części lub całości zainwestowanych środków i rozwodnieniem. Inwestowanie w startupy powinno odbywać się tylko w ramach zdywersyfikowanego portfela.
ryzyko związane niepowodzeniem emisji lub zbyt niskimi wpływami z emisji może ograniczyć możliwości inwestycyjne oraz tempo i skalę rozwoju celów inwestycyjnych, tj. lokowania środków w udziały innych spółek.
ryzyko rozumiane jako brak gwarancji zwrotu z inwestycji w podmioty, w które Spółka zainwestuje. Szacowana stopa zwrotu oparta jest na analizie rynku, popytu i cen oraz na prognozie wykorzystania posiadanych mocy produkcyjnych, jak również na aktualnie realizowanych zleceniach produkcyjnych. Pomimo korzystnych wniosków z przeprowadzonych analiz i wyników realizowanych zleceń produkcyjnych sytuacja na rynku może obniżyć lub uniemożliwić zakładany zwrot z inwestycji.
ryzyko wynikające z możliwości wystąpienia sytuacji, w której nie jest możliwe zbycie aktywów z portfela inwestycyjnego bez istotnego wpływu na ich cenę. Wyjście z inwestycji kapitałowych możliwe jest poprzez sprzedaż udziałów zainteresowanej osobie na podstawie umowy cywilnoprawnej lub wprowadzenie spółki do obrotu publicznego. W sytuacji dekoniunktury rynkowej możliwa jest sytuacja, gdy wyceny spółek są niskie a sprzedaż udziałów bądź wprowadzenie spółek do obrotu publicznego jest utrudniona.
większość podmiotów poszukujących inwestowania rzadko wypłaca dywidendy. Bardzo często zwrot kapitału lub wypłata dywidendy nie będą możliwe do chwili sprzedaży akcji. Ryzyko rzadkości dywidend wynikać może także z niskiej zyskowności podejmowanych przedsięwzięć inwestycyjnych lub z przeznaczenia na dalsze inwestycje znaczącej części zysku. W takim przypadku możliwe jest obniżenie skali wypłat dywidendy lub ich zaniechanie. Założeniem Emitenta jest podejmowanie działań pozwalających na wypłatę dywidend na rzecz akcjonariuszy. Wypłata dywidendy wymaga wykazania przez Spółkę zysku za dany rok obrotowy oraz podjęcia uchwały walnego zgromadzenia o podziale zysku i wypłacie dywidendy, przez co wypłata dywidendy na rzecz akcjonariuszy jest możliwa, przy czym nie jest objęta gwarancją ze strony Emitenta.
planowane przez Emitenta wprowadzenie akcji na rynku NewConnect uzależnione jest od sytuacji rynkowej oraz sytuacji finansowej Spółki. Ryzyko niewprowadzenia akcji Emitenta do obrotu publicznego w alternatywnym systemie obrotu (rynek New Connect) może wystąpić w sytuacji dekoniunktury na rynku kapitałowym bądź w sytuacji większych możliwości rozwoju poza rynkiem publicznym. Emitent będzie podejmował stosowne decyzje w zależności od sytuacji rynkowej i potrzeb rozwojowych. W przypadku gdy plany przychodowe Spółki oraz wyniki z emisji akcji będą niższe od zakładanych, debiut na rynku NewConnect może się opóźnić lub nigdy nie dojść do skutku. Potencjalny inwestor powinien być świadomy, że może nie zarobić, a nawet ponieść stratę na odsprzedaży na rynku prywatnym lub w razie debiutu na rynku NewConnect.
Trendy w budownictwie i architekturze zmierzają w kierunku obniżania emisji CO2 i samowystarczalności energetycznej. Prefabrykowane budownictwo modułowe to segment budownictwa mieszkaniowego i usługowego stanowiący reakcję na zjawiska środowiskowe. Mniejsza ilość stali i betonu pozwala zredukować ślad węglowy w procesie budowlanym a zastosowanie drewna jako materiału konstrukcyjnego i termoizolacyjnego powoduje, że domy modułowe stają się ekologiczne i energooszczędne.
Projekt Walden Modular Sp. z o.o. ma się koncentrować na rynku niewielkich energooszczędnych budynków mieszkalnych opartych o technologię CLT. Efektywna energetycznie termoizolacja oraz zintegrowane technologie odnawialnych źródeł energii (dachówka fotowoltaiczna, pompy ciepła, magazyny energii itp.) pozwolą na całkowitą samowystarczalność energetyczną tych budynków.
energooszczędnością
wysokim współczynnikiem pochłaniania hałasu
skróceniem o połowę cyklu budowlanego inwestycji
trwałością i wytrzymałością porównywalną z konstrukcjami tradycyjnymi
W procesie prefabrykacji, poszczególne moduły powstają w zakładzie produkcyjnym, gdzie montowane są okna i drzwi, podłogi, ściany działowe, dach z pokryciem, a także instalacje (elektryczne, wod-kan, grzewcze, w tym np. instalacje ogrzewania podłogowego).
Wykończenie i wyposażenie modułów zależy od zamawianego standardu - od stanu surowego zamkniętego po budynek wykończony "pod klucz".
Domy wykonane techniką CLT charakteryzują się bardzo dobrą ochroną cieplną. Praktycznie całą grubość ściany stanowi izolacja cieplna.
Drewniana konstrukcja domu obniża jego ciężar, co pozwala zaoszczędzić przy budowie fundamentów.
Docelowa wielkość produkcji
Model prognozy nie zakłada agresywnego tempa wzrostu. Scenariusz bazowy zakłada margines bezpieczeństwa po stronie przychodowej i kosztowej by zredukować ewentualne ryzyko finansowe i biznesowe prognozy.
Poziom jakości i czystości powietrza w Polsce należy do najgorszych
w Europie. Polskie miasta znajdują się w czołówce najbardziej zapylonych
i zanieczyszczonych smogiem w UE.
Ochrona środowiska, transformacja energetyczna i poprawa jakości życia znajdują się głęboko w sferze zainteresowań pomysłodawców projektu inwestycyjnego Watonet Sp. z o.o. Projektowane przedsięwzięcie koncentruje się na budowie firmy produkującej energię elektryczną
z promieni słonecznych oraz rozwijaniu innych technologii z kręgu OZE.
1. Rozwój farm fotowoltaicznych powyżej 1 MWp
2. Hurtowy handel sprzętem do instalacji PV oraz wyposażeniem dodatkowym (pompy ciepła, magazyny energii, instalacje grzewcze, dachówki PV itp.)
Model prognozy nie zakłada agresywnego tempa wzrostu. Scenariusz bazowy zakłada margines bezpieczeństwa po stronie przychodowej i kosztowej by zredukować ewentualne ryzyko finansowe i biznesowe prognozy.
ASI Vis Vitalis to wehikuł inwestycyjny zbierający kapitał od inwestorów w ramach crowdfundingu udziałowego, pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego, by inwestować go w stabilne i bezpieczne przedsięwzięcia o długookresowej perspektywie rozwoju.
W czasach, gdy inflacja osiąga coraz wyższe wskaźniki (za maj wg GUS 4,7%) a perspektyw jej zdławienia są mocno iluzoryczne pojawia się kluczowe pytanie: jak chronić kapitał, lokaty i oszczędności przed inflacją?
Ochrona kapitału i oszczędności przed inflacją to obecnie jedno z głównych wyzwań w polskiej gospodarce a ASI Vis Vitalis ma chronić kapitał oraz oszczędności swoich inwestorów lokując je w bezpieczne projekty biznesowe o relatywnie wysokiej stopie zwrotu ale przede wszystkim o wieloletniej perspektywie rozwoju. Chcemy pełnić dla naszych inwestorów rodzaj Tarczy Antyinflacyjnej.
projekt farmy fotowoltaicznej 2 MW Kruszyna 1 realizowany przez Watonet Sp. Z o.o.
projekt działalności handlowej w sektorze fotowoltaiki we współpracy z platformą e-commerce Watomat.pl
projekt budowy domków modułowych realizowany przez spółkę Walden Modular Sp. z o.o.
ASI Vis Vitalis to wehikuł inwestycyjny zbierający kapitał od inwestorów w ramach crowdfundingu udziałowego, pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego, by inwestować go w stabilne i bezpieczne przedsięwzięcia o długookresowej perspektywie rozwoju.
W czasach, gdy inflacja osiąga coraz wyższe wskaźniki (za maj wg GUS 4,7%) a perspektyw jej zdławienia są mocno iluzoryczne pojawia się kluczowe pytanie: jak chronić kapitał, lokaty i oszczędności przed inflacją?
Ochrona kapitału i oszczędności przed inflacją to obecnie jedno z głównych wyzwań w polskiej gospodarce a ASI Vis Vitalis ma chronić kapitał oraz oszczędności swoich inwestorów lokując je w bezpieczne projekty biznesowe o relatywnie wysokiej stopie zwrotu ale przede wszystkim o wieloletniej perspektywie rozwoju. Chcemy pełnić dla naszych inwestorów rodzaj Tarczy Antyinflacyjnej.
projekt farmy fotowoltaicznej 2 MW Kruszyna 1 realizowany przez Watonet Sp. Z o.o.
projekt działalności handlowej w sektorze fotowoltaiki we współpracy z platformą e-commerce Watomat.pl
projekt budowy domków modułowych realizowany przez spółkę Walden Modular Sp. z o.o.